16. 1. 2019

zata

Bude oblačno až zataženo, ojediněle déšť, od 800m srážky sněhové. Denní teploty 3 až 7°C. Noční teploty 3 až -1°C.

Akce novinky a fotogalerie

Den otevřených dveří - 100 let republiky

Ve čtvrtek 25. října se v rámci oslav 100 let naší republiky uskutečnil den otevřených dveří a projektový den.

Koordinace celého projektového dne se ujala Ing. Khorelová a Mgr. Němcová, garantem zábavného odpoledne byla p. uč. Nováková.

Devět žáků 9.ročníku si připravilo materiál, prezentaci, nebo si jen nastudovali danou problematiku a samostatně pak s malými dětmi pracovali. Paní učitelky 1. a 2. tříd jejich program doplnily svými aktivitami. Byly s pomocí starších dětí spokojeny, chválily je. Na II.stupni se žáci rozdělili do jednotlivých dílen.

Výstupem z dílny hudební a taneční bylo vystoupení před ukončením projektového dne v tělocvičně a během sázení lípy před školou. Výstupem Prvorepublikové kavárny byla hojná návštěvnost a dobrá nálada a spokojenost hostů nejen v průběhu projektového dne, ale i odpoledne do pozdních hodin.

Zároveň se škola otevřela veřejnosti, takže nebyla nouze o návštěvy i v jednotlivých dílnách.

Návštěvníky provázeli po škole chlapci 8. ročníku, kteří vystupovali jako Rychlé šípy, přičemž zájemce obdarovali vánočním přáním (na jejich přípravě se podílela hlavně p. uč. Nováková, Khorelová a pomáhaly také žákyně 7. a 8. ročníku).

Mgr. Pavelka připravil na chodbě v přízemí výstavku tematických výtvarných prací loňského 9. ročníku a výstavu fotografií ze severní Indie zase ve druhém patře.

Ing. Khorelová v prvním patře měla výstavu enkaustických obrazů, Ing. Zmrhalová připravila výstavu k historii Městce Králové a Mgr. Novák výstavu historických bankovek. Pokud jsme v dílnách vyšetřili trochu času, prošli jsme s dětmi i tyto výstavky a zastavili se v kavárně.

Návštěvníci vše bedlivě prohlíželi, ale nepohrdli ani občerstvením zprostředkovaným místní SOU a hlavně byli nadšeni Prvorepublikovou kavárnou, která byla do pozdních hodin pod bedlivým dohledem  Mgr. Čimerové.

Na projektový den navázalo zábavné dětské odpoledne, které se vzhledem k nepřízni počasí konalo v tělocvičně a na chodbách školy. Děti absolvovaly celkem 10 disciplín, některé byly tematicky zaměřené (tvorba známky s prezidentem, vánoční přání technikou enkaustiky, morseovka, dětské retro hry). Po splnění disciplín získalo každé dítě odměnu.

Účast byla nad očekávání vysoká, pozvány byly i děti ze školní družiny, které si to velice užily. Děti z praktické školy si zase vyzkoušely enkaustiku. Pochválit musíme samozřejmě pomocníky, hlavně ze 6.tříd, ale také z 8.ročníku.