Základní škola Městec Králové, Bezručova 723

• V naší škole vyučujeme podle vlastního vzdělávacího programu ŠVP Trojlístek.

Vítáme Vás na webu naší základní školy. Budeme rádi, když zde najdete všechny informace, které právě hledáte, nebo se jen potěšíte pohledem na fotografie z akcí či běžného života školy. Máte možnost přístupu k důležitým dokumentům, které Vám usnadní vyřizování administrativních záležitostí a žádostí. Na stránce předmětů naleznete informace o vyučovacích předmětech s materiály k domácí přípravě či procvičování. Naším cílem je pozitivní přístup k dětem, zdravé a podnětné školní prostředí, otevřený přístup k moderním vyučovacím metodám a kvalitní komunikace s rodiči. Doufáme, že si naše webové stránky oblíbíte a budete se na ně rádi vracet.

PREZENTACE - Informativní schůzka pro rodiče vycházejících žáků (.pdf)

ZÁPIS DO 1. TŘÍD - informace (.pdf)

05.04.2019

Výlet žákovského parlamentu do zoo v Praze

Již loňský rok naše škola obdržela spolu s certifikátem za adopci lamy alpaky volné lístky do zoo v Tróji. Výlet jsme si ale nechali na jaro, což se určitě vyplatilo, protože jarní počasí bylo nádherné. Vzhledem k většímu počtu volných vstupenek, měli členové parlamentu možnost vybrat "za zvláštní zásluhy" jednoho spolužáka, který doplnil požadovaný počet účastníků (např. za studijní výsledky, nezapomínání, úspěch v soutěžích apod.). Při návštěvě zahrady jsme rovněž předali sponzorský dar ve výši 5000,- Kč, opět na lamu alpaku, se kterou jsme se i všichni vyfotili. Volné vstupenky na další rok jsme spolu s certifikátem předali panu řediteli a věřím, že podpora Pražské Zoo bude přetrvávat i další rok.

02.04.2019

Pokyny - Paříž

28.03.2019

26.3.

- nepřítomny 8. ročníky - celková vybraná částka na lamu alpaku je 5074,- Kč. Částka, která nám zůstane (74,- Kč) bude "převedena" na další školní rok. Všem, kteří se na sbírce podíleli moc děkujeme!! - byli vybráni žáci, kteří se výletu do zoo také zúčastní (za prospěch, chování, výsledky v soutěžích, zapomínání apod.) - od začátku týdne probíhá dopisování učitelům k příležitosti Dne učitelů

28.03.2019

schůzka 22.3.

- nepřítomna 6.B a 6.A - ve sbírce na lamu alpaku z pražské zoo se vybralo asi okolo 4 500 Kč - 3.4. se uskuteční výlet s parlamentem do pražské zoo, starostové z každé třídy si budou moci k sobě přibrat i jednoho žáka navíc (za zásluhy, prospěch apod.), součástí výletu bude předání sponzorského daru. - 28.3. se uskuteční den učitelů, bude moct napsat hezký dopis pro oblíbeného učitele, obálky mají u sebe starostové tříd, kteří zařídí předání obálek vyučujícím Zapsala: Lucie Maxová 8.A

schůzka ŽP 12.3.

schůzka ŽP 12.3. - všechny třídy přítomny - Do dnešního dne se vybralo 2 056,- Kč na lamu alpaku z pražské zoo (za druhý stupeň). Nejvíce vybrala třída 8.A!! - Celkově potřebná částka je 5000,-. Sbírka se prodlužuje o další jeden týden. Prosíme zapojte se i Vy!! - Pokud by výsledná vybraná částka byla nižší, adopci lamy bychom museli nahradit adopcí "levnějšího" zvířete. - 28.3. se uskuteční den učitelů, budete moc poslat svému oblíbenému učiteli psaní na rozveselení, starostové dostali obálky pro učitele, které si vyzdobí. Zapsala: Lucie Maxová 8.A

schůzka 5.3.

schůzka ŽP 5.3. - všechny třídy přítomny - stále probíhá sbírka na lamu alpaku z pražské zoo, ukončení sbírky 12.3., každá třída by měla přispět alespoň 500 Kč !!! - plánovaný výlet do pražské zoo je předběžně plánován na konec dubna - uvolnilo se jedno místo na zájezd do Paříže, zájemci ať se rychle nahlásí panu učiteli Pavelkovi nebo paní učitelce Bičišťové - zjišťujeme aktuální počet zájemců o vstup do Disneylandu - 28.3. se uskuteční den učitelů, budete moc poslat učitelům dopis nejen na rozveselení, ale i jako možné poděkování, s otázkami ohledně dne, kdy se "Obálkovaná" uskuteční, se obraťte na starosty tříd Zapsala: Lucie Maxová 8.A

01.03.2019

Výtvarná výchova v sedmém ročníku

O hodině výtvarné výchovy jsme si vyzkoušeli rituální zdobení obličeje v praxi.

02.04.2019

Čtení pod lampou

Ve čtvrtek 28. března se již potřetí uskutečnila v městeckém kině Biásek soutěž autorského čtení, kde mohli žáci z přihlášených škol předvést svůj spisovatelský talent a přečíst přede všemi zúčastněnými, co se jim honí hlavou.

26.03.2019

Pěvecká soutěž 1. a 2. ročníků

Dne 25. března 2019 se konala Pěvecká soutěž 1. a 2. ročníků. Porota měla nelehký úkol, ale nakonec rozhodla takto:

04.02.2019

Lepší místo - tisková zpráva

Když se dětí zeptáte, co by si přály zlepšit na své škole a jejím okolí, řeknou to. A zpracují si na to projekt s rozpočtem!

04.01.2019

Vánoční jarmark a projektový den

Ve čtvrtek 20.prosince se uskutečnil 1. Vánoční jarmark 2. stupně spojený s projektovým dnem.

Recitační soutěž 1. a 2. ročníků

Výsledky recitační soutěže 1. a 2. ročníků, která se konala 26. 11.2018.

Den otevřených dveří - 100 let republiky

Ve čtvrtek 25. října se v rámci oslav 100 let naší republiky uskutečnil den otevřených dveří a projektový den.