Navigace

Obsah

Základní škola Městec Králové, Bezručova 723

  • V naší škole vyučujeme podle vlastního vzdělávacího programu ŠVP Trojlístek.

 Vítáme Vás na webu naší základní školy. Budeme rádi, když zde najdete všechny informace, které právě hledáte, nebo se jen potěšíte pohledem na fotografie z akcí či běžného života školy. Máte možnost přístupu k důležitým dokumentům, které Vám usnadní vyřizování administrativních záležitostí a žádostí. Na stránce předmětů naleznete informace o vyučovacích předmětech s materiály k domácí přípravě či procvičování. Naším cílem je pozitivní přístup k dětem, zdravé a podnětné školní prostředí, otevřený přístup k moderním vyučovacím metodám a kvalitní komunikace s rodiči. Doufáme, že si naše webové stránky oblíbíte a budete se na ně rádi vracet.

 

PREZENTACE - Informativní schůzka pro rodiče vycházejících žáků (.pdf)

 

Aktuality

14.02.2019

schůzka 12.2.

Schůzka ŽP 12.2. - pouze třída 8.B opět nepřítomna - stále probíhá sběr víček na Járu, zásoby víček byly odvezeny minulý týden - už probíhá sbírka na lamu alpaku z pražské zoo, ukončení sbírky 12.3., budeme rádi za jakýkoliv příspěvek - 28.3. bude Den učitelů, v rámci tohoto dne budou mít možnost žáci napsat zprávu učiteli do připravených obálek, navrhovatel: Denisa Kubová 8.A zapsala: Lucie Maxová 8.A

Detail Školní parlament

09.02.2019

Zprávičky z Rokytnice III.

Dobrý den, jen mi dovolte upozornit, že na chatě zbyly černé lyžařské kalhoty, o které se nikdo nepřihlásil ani u autobusu. Bližší informace podá p. uč. Karásková na budově II. stupně. Zároveň přidáváme pár fotografií.

Detail Sportujeme

07.02.2019

Zprávičky z Rokytnice II.

Zprávičky z Rokytnice Zimní pobyt se nám nahrnul ke svému závěru. Posíláme pár fotek nejen ze společenského večera, kdy Rokytnice hledala talent. Zvítězilo taneční vystoupení Marianny a Zuzky Rydlových, Barbory Žáčkové, Čubíkové Kamily a Lounkové Laury. Dnešní sluneční den se podařilo i třetímu družstvu vystoupat a následně i sjet celý Studenov! Dnešní večer zakončíme tradičně dětskou diskotékou v místním Šnekolendu, kam se všichni už moc těší. Po zítřejším úklidu chaty a zabalení všech věcí se chystáme v 12:00 hod. odjíždět z Rokytnice a okolo půl druhé dorazit do Městce.

Detail Sportujeme

05.02.2019

Zprávičky z Rokytnice

Zdravíme z Rokytnice. Lyžařské podmínky jsou naprosto ideální. Jsme rozděleni do čtyř družstev a jezdíme po celém areálu Studenova. Opalujeme se, jezdíme a zdokonalujeme carvingovou techniku a jízdu po hranách. Dovolte mi ještě jednou poděkovat za pomoc při výběru potravin u odjezdu.

Detail Sportujeme

23.01.2019

Schůzka 22.1.

Schůzka ŽP 22.1 - pouze třída 8.B nepřítomna - našel se možný sběratel víček - Běrunice - uskuteční se sbírka na lamu alpaku z pražské zoo, přemýšleli jsme o jméně (má na starosti J. Douša), sbírka se uskuteční následující pololetí - jestli bude zájem, mohl by se uskutečnit florbalový turnaj pro dívky o Velikonocích - když budou nápady na další turnaje (stolní tenis, badminton...), můžete je říct předsedovi třídy nebo panu učiteli Pavelkovi - mluvili jsme o projektu "Lepší místo", které se uskutečnilo 21.1 v kině v Městci Králové a o vítězném návrhu (lavičky v přilehlém parku u budovy II. stupně) zapsala: Lucie Maxová 8.A

Detail Školní parlament

16.01.2019

Schůzka ŽP 15.1. 2019

schůzka ŽP 15.1. 2019 - pouze 8.B nepřítomna - reflexe z výletu s parlamentem do Prahy, který se uskutečnil 18.12. 2018, je potřeba dodat fotografie!! - návrhy pro další ročník finanční sbírky pro lamu - stále probíhá sběr víček, sháníme odběratele - už nejsou volná místa k lyžařskému výcviku 3.-6. ročníků - sdělení pro šesté ročníky - chování ve třídách, předsedové tříd mají jít příkladem pro ostatní žáky své třídy!! - dokončení článku z vánočního turnaje ve fotbale, který se uskutečnil 19.1. 2018 - zvolení nového zapisovatele: Lucie Maxová, 8.A zapsala: Maxová L.

Detail Školní parlament

16.01.2019

Vánoční turnaj v minikopané 2018

Minikopaná 2018 Dne 19.1. se na druhém stupni Základní Školy v Městci Králové uskutečnil již tradiční turnaj v minikopané. Turnaj byl velmi napínavý a dramatický. Všichni hráči se velice snažili a bylo vidět že je to baví. Celkem se přihlásilo 12 týmů. Nemůžeme zapomenout na velkou podporu od žáků, kteří jim fandili. Turnaj se blížil ke konci a přišlo na řadu vyhlašování. Za nejlepšího střelce si zasloužil diplom Aleš Němec, žák 9. třídy. Na 1. místě se umístil tým "Čudičky" ve složení - Lukáš Binder (žák 8.třídy), Matěj Dubský (žák 9. třídy), Matěj Valášek (žák 8. třídy) a Aleš Němec (žák 9. třídy). Též velké „DÍK“ patří rozhodčím: Viktorie Šindelářová a Lukáš Borecký. Také musíme poděkovat panu učitelovi M.Pavelkovi, bez kterého by se tento turnaj neuskutečnil. Školní reportér- Denisa Kubová

Detail Sportujeme

15.01.2019

Předvánoční výlet žákovského parlamentu do Prahy

Výlet do Prahy- parlament Dne 18.12. se školní prlament vydal vlakem na výlet do Prahy. Nejdříve jsme se zašli podívat na Václavské náměstí a dále pak pokračovali na Staroměstské náměstí na vánoční stromeček a vánoční trhy. Tam jsme také měli rozchod. Mohli jsme navštívit předvánoční tržnici, nebo se podívat nově opravený Orloj. Poté jsme šli do Slovanského domu do CineStar, kde jsme se podívali na novou českou pohádku Čertovo Brko, kde hlavní roli ztvárnili Jan Cina a Ondřej Vetchý. Pohádka se všem líbila. Po skončení pohádky jsme se rovnou přesunuli na vlakové nádraží a vydali se na cestu domů. Školní reportér-Denisa Kubová 8.A.

Detail Školní parlament

Fotogalerie

04.02.2019

Lepší místo - tisková zpráva

Lepší místo - tisková zpráva

Když se dětí zeptáte, co by si přály zlepšit na své škole a jejím okolí, řeknou to. A zpracují si na to projekt s rozpočtem!

Detail

04.01.2019

Vánoční jarmark a projektový den

Vánoční jarmark a projektový den

Ve čtvrtek 20.prosince se uskutečnil 1. Vánoční jarmark 2. stupně spojený s projektovým dnem.

Detail

28.11.2018

Recitační soutěž 1. a 2. ročníků

Recitační soutěž 1. a 2. ročníků

Výsledky recitační soutěže 1. a 2. ročníků, která se konala 26. 11.2018.

Detail

20.11.2018

Den otevřených dveří - 100 let republiky

Den otevřených dveří - 100 let republiky

Ve čtvrtek 25. října se v rámci oslav 100 let naší republiky uskutečnil den otevřených dveří a projektový den.

Detail

20.11.2018

Dýňová stezka

Dýňová stezka

Jako každý rok, uskuteční se ve čtvrtek 22.11. Dýňová stezka. Všichni jste zváni!

Detail

12.06.2018

SUDOKU - ANI V BRNĚ JSME SE NEZTRATILI

SUDOKU - ANI V BRNĚ JSME SE NEZTRATILI

V pátek 8.6.2018 proběhlo v Brně v science centru VIDA celostátní finále tříčlenných družstev v sudoku.

Detail