13. 11. 2018

zata

Bude převážně zataženo nízkou oblačností nebo mlhavo, na horách a místy i v nižších polohách až skoro jasno, na západě postupně místy déšť. Denní teploty 10 až 14°C. Noční teploty 9 až 5°C.

Německý jazyk

nemecko

Německá abeceda očima našich žáků 8.A,B

Můžete se podívat na ukázky zdařilých verzí miniprojektů z německého jazyka, které vytvořily žákyně osmých tříd- Simona Valentová a Ludmila Doušová.

Charakterisitka předmětu Německý jazyk

Vyučovací předmět Německý jazyk je zařazen jako druhý povinný jazyk s časovou dotací tři hodiny týdně. Výuka probíhá v 8. - 9. ročníku, ve třídách dělených na skupiny. Vedeme žáky k tomu, aby si vybudovali a posílili schopnost jednoduše se dorozumět s cizincem v  nejčastějších životních situacích a hovořit o velmi jednoduchých tématech. Rozvíjíme schopnost porozumět přiměřeně složitému a dlouhému psanému textu, který je obsahem slov na jejich jazykové úrovni (A1).

V hodinách předkládáme žákům i základní informace týkající se reálií německy hovořících zemí. Znalost jazyka vede žáky k pochopení jiných cizojazyčných kultur, prohlubuje v nich toleranci. Probouzíme nejen zájem o cizí jazyk, ale i německy hovořící země, tím také budujeme a posilujeme kladný vztah k cizím kulturám.

Ve výuce zařazujeme metody a formy práce založené na spolupráci žáků. Využíváme také jazykové učebny vybavené VHS, DVD přehrávačem a didaktickými obrazy a tabulemi, výukové programy. Rozvíjíme komunikační dovednosti žáků. V hodinách používáme dvojjazyčné slovníky, odpovídající jazykové úrovni žáků, audiovizuální techniku i nahrávky živého soudobého německého jazyka v běžných životních situacích.

Hodnocení žáka sleduje jeho schopnosti používat získané poznatky (gramatika, slovní zásoba, dovednostní kompetence) k dorozumění se s cizincem v jednoduchých životních situacích.

Tematické okruhy průřezových témat zařazené do předmětu

OSV    Osobnostní a sociální výchova

Osobnostní rozvoj

Rozvoj schopností poznávání: cvičení smyslového vnímání, pozornosti a soustředění, cvičení dovedností zapamatování, dovednosti pro učení a studium