22. 5. 2018

bo

Bude polojasno až oblačno, místy přeháňky nebo bouřky. Denní teploty 22 až 26°C. Noční teploty 14 až 10°C.

Ruský jazyk

rus

Vyučovací předmět Ruský jazyk je zařazen jako druhý povinný jazyk s časovou dotací tři hodiny týdně. Výuka probíhá v 8. - 9. ročníku, ve třídách dělených na skupiny. Vedeme žáky k tomu, aby si vybudovali a posílili schopnost jednoduše se dorozumět s cizincem v  nejčastějších životních situacích a hovořit o velmi jednoduchých tématech. Žáci se naučí azbuku v psané i tištěné formě. Budeme rozvíjet schopnost porozumět přiměřeně složitému a dlouhému psanému textu, který je obsahem slov na jejich jazykové úrovni (A1).

V hodinách předkládáme žákům i základní informace týkající se reálií rusky hovořících zemí. Znalost jazyka vede žáky k pochopení jiných cizojazyčných kultur, prohlubuje v nich toleranci. Probouzíme nejen zájem o cizí jazyk, ale i rusky hovořící země, tím také budujeme a posilujeme kladný vztah k cizím kulturám.

Ve výuce zařazujeme metody a formy práce založené na spolupráci žáků. Využíváme také  učebny vybavené VHS, DVD přehrávačem, doplňujeme didaktickými obrazy a tabulemi. Rozvíjíme komunikační dovednosti žáků. V hodinách používáme dvojjazyčné slovníky, odpovídající jazykové úrovni žáků, audiovizuální techniku i nahrávky živého soudobého ruského jazyka v běžných životních situacích.

Hodnocení žáka sleduje jeho schopnosti používat získané poznatky (gramatika, slovní zásoba, dovednostní kompetence) k dorozumění se s cizincem v jednoduchých životních situacích.

Tematické okruhy průřezových témat zařazené do předmětu

OSV    Osobnostní a sociální výchova

Schopnost vyplnit jednoduchý formulář, porozumění informačním tabulím

VMEGS         Výchova k myšlení v evropských a globálních souvislostech