20. 5. 2019

zatazenosde

Bude oblačno až zataženo, občas déšť nebo přeháňky, ojediněle bouřky. Denní teploty 16 až 20°C. Noční teploty 13 až 9°C.

Zeměpis

globus

Vyučovací předmět zeměpis je zařazen samostatně v 6. – 9. ročníku v hodinové dotaci  2 hodiny týdně.
     Svým pojetím navazuje především na žákovské výstupy vzdělávací oblasti Člověk a jeho svět na 1. stupni a rovněž na výstupy ostatních vzdělávacích oblastí. Zeměpis spojuje základní poznatky z přírodních a společenských věd, techniky i kultury a vytváří komplexní pohled na problematiku zejména v regionálním i politickém zeměpisu. Žáci si osvojují vědomosti a dovednosti o Zemi, učí se orientovat v mapách a prakticky využívat jejich možností, rozumějí  některým jevům v přírodě a ve společnosti, vytvářejí si vztah k přírodě a lidské společnosti, jsou schopni respektovat odlišnosti života jiných národů, chápou význam mezinárodní spolupráce. Komplexní zeměpisné poznávání reality pomáhá žákovi postupně si vytvářet postoj ke světu, názory na jeho vznik a vývoj.
     Zeměpis zahrnuje část tematických okruhů průřezových témat, zejména Enviromentální výchovy, Multikulturní výchovy, Výchovy k myšlení v evropských a globálních souvislostech, Mediální výchovy a Výchovy demokratického občana. Pokud učivo zeměpisu předchází učivu v jiném předmětu, bude učitel seznamovat žáky pouze s problémem v zeměpisných souvislostech a upozorní je na pozdější prohloubení jejich znalostí.