17. 10. 2017

poloj

Bude skoro jasno až polojasno. Ráno a dopoledne místy mlhy nebo zataženo nízkou oblačností. Denní teploty 18 až 22°C, při déletrvající mlze kolem 15°C. Noční teploty 10 až 6°C.

OP VVV - Šablony pro ZŠ Městec Králové

Projekt je zaměřen na: osobnostně profesní rozvoj pedagogů, společné vzdělávání dětí a žáků, podpora extrakurikulárních aktivit.

Již bylo realizováno:

OP VVV - Personální podpora ZŠ

1. Školní speciální pedagog

Speciální pedagog diagnostikuje speciální vzdělávací potřeby žáků a pomáhá vytvářet a zlepšit podmínky pro úspěšnou integraci žáků se speciálními vzdělávacími potřebami. Součástí práce je spolupráce na tvorbě plánu pedagogické podpory nebo individuálního vzdělávacího plánu pro každého žáka s potřebou podpůrných opatření/se speciálními vzdělávacími potřebami.

2. Školní asistent

Cílem této aktivity je poskytnout dočasnou personální podporu – školního asistenta základním školám. Aktivita umožňuje vyzkoušet a na určité období poskytnout větší podporu zejména žákům ohroženým školním neúspěchem. Škola musí identifikovat alespoň tři žáky ohrožené školním neúspěchem. Při identifikaci žáků ohrožených školním neúspěchem je možné sledovat následující oblasti:

• nízká motivace ke vzdělávání;
  • dlouhodobá a opakovaná prospěchová neúspěšnost;
  • nedůslednost ve školní přípravě;
  • kázeňské přestupky;
  • nedůsledné rodičovské vedení;
  • sociokulturně znevýhodněné prostředí.

OP VVV - Extrakurikulární rozvojové aktivity ZŠ

1. Čtenářský klub pro žáky ZŠ

Cílem aktivity byla realizace čtenářského klubu pro žáky základní školy. Měla formu volnočasové aktivity a vedla k rozvoji klíčových kompetencí. Takto získané znalosti, dovednosti a kompetence se také promítají i do povinné složky vzdělávání žáka.

1. Klub zábavné logiky a deskových her pro žáky ZŠ

Cílem aktivity byla realizace klubu zábavné logiky a deskových her pro žáky základní školy. Měl formu volnočasové aktivity a vedl k rozvoji klíčových kompetencí. Aktivita vedla k rozvoji logického (ale i informatického) a strategického myšlení žáků.

1. Doučování žáků ZŠ ohrožených školním neúspěchem

Cílem aktivity bylo podpořit žáky ohrožené školním neúspěchem prostřednictvím možnosti doučování. Jednotka byla také využita pro žáky ze sociálně znevýhodněného a kulturně odlišného prostředí, kterým aktivita může napomoci upevnit jejich zvyk provádět samostatnou odpolední přípravu a podpořit zvládnutí standardů daných Rámcovým vzdělávacím programem např. v hlavních předmětech český jazyk, matematika a cizí jazyk. Aktivita byla realizována prostřednictvím doučování žáků ohrožených školním neúspěchem vedeného pedagogem, či asistentem pedagoga.