17. 9. 2019

oblacnosde

Bude polojasno až oblačno, místy přeháňky. Denní teploty 15 až 19°C. Noční teploty 8 až 4°C.

Paříž 2019

Typ: ostatní | náš tip
FRANCIE- PAŘÍŽ- DISNEYLAND !
       Tři symboly, které jsou už na ZŠ  Městec Králové velmi známé,se staly od září letošního školního roku zájmem na prvním místě. Během 14 dnů se autokar cestovní kanceláře p. Petra Wisnara zaplnil zájemci o zážitkový výlet.

Myslím, že se letos setkala prima parta žáků i dospělých, kteří byli rozhodnuti respektovat pokyny vedoucích, a to vše bylo zárukou spokojenosti nás všech pořadatelů výjezdu do Francie.
        Bezvadně zpracované informace o Paříži i Disneylandu p.  řed.  cestovní  kanceláře Petrem Wisnarem a současně i naším průvodcem v jedné osobě byly vstupem do míst, kam se určitě  budeme chtít ještě vrátit.
        Samozřejmě ve vypravování účastníků budou vítězit pojmy Eiffelova věž, Louvre, mrakodrap Montparnasse,  projíždˇka lodí po řece Seině,  bazilika Sacré Coeur, Vítězný oblouk, Champs Elyssée, Pantheon,  Sorbona, L’Hotel de Ville osobně navštívené. Pro dokreslení 12 milionového města přispěly i okružní jízdy s dalšími symboly Paříže jako katedrála Notre Dame, Madeleine, Opera , moderní čtvrtˇ La Défense a další.
         Pro naše žáky byl však na vrcholu zájmu Disneyland, známé centrum zábavy, na okraji Paříže. Myslím, že i naši dospělí účastníci zájezdu se rádi navrátili do světa dětství, do světa fantazie.
         Na závěr musíme, Mgr. M. Pavelka, Mgr. M. Bičištová, Mgr. E. Karásková a Mgr. L. Čimerová, ještě jednou pochválit všechny výletníky jejich vzorným přístupem k pokynům a dodržováním časového harmonogramu každý den. Toto vše bylo zárukou naší spokojenosti  se zájezdem do Paříže a Disneylandu.
p.uč. Bičišťová

Vytvořeno: 6. 5. 2019