Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Náhodný výběr z galerie

Aktuální počasí

Počasí dnes:

17. 9. 2019

oblacnosde

Bude polojasno až oblačno, místy přeháňky. Denní teploty 15 až 19°C. Noční teploty 8 až 4°C.

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Obsah

Zprávy

první předchozí
ze 3
poslední

#

Atletické závody Pohár Rozhlasu 16.5.

Kategorie starší dívky (jedenácté) a starší chlapci (z celkového počtu škol šestí).

Nafotil: J. Douša 9.A celý text

ostatní | 22. 5. 2019 | Autor: Mgr. Michal Pavelka
Pohár rozhlasu - mladší chlapci 1

Pohár rozhlasu - mladší chlapci

Přestože je polovina května, výběr mladších žáků na atletickém závodě čekalo docela chladné sportovní dopoledne. Letošní "Pohár" byl z provozních důvodů přesunut z Nymburka na sportovní víceúčelové hřiště za gymnázium v Poděbradech. celý text

ostatní | 15. 5. 2019 | Autor: Mgr. Michal Pavelka
#

Zprávičky z Rokytnice III.

Dobrý den, jen mi dovolte upozornit, že na chatě zbyly černé lyžařské kalhoty, o které se nikdo nepřihlásil ani u autobusu. Bližší informace podá p. uč. Karásková na budově II. stupně. Zároveň přidáváme pár fotografií. celý text

ostatní | 9. 2. 2019 | Autor: Mgr. Michal Pavelka
#

Zprávičky z Rokytnice II.

Zprávičky z Rokytnice
Zimní pobyt se nám nahrnul ke svému závěru. Posíláme pár fotek nejen ze společenského večera, kdy Rokytnice hledala talent. Zvítězilo taneční vystoupení Marianny a Zuzky Rydlových, Barbory Žáčkové, Čubíkové Kamily a Lounkové Laury.
Dnešní sluneční den se podařilo i třetímu družstvu vystoupat a následně i sjet celý Studenov! Dnešní večer zakončíme tradičně dětskou diskotékou v místním Šnekolendu, kam se všichni už moc těší.
Po zítřejším úklidu chaty a zabalení všech věcí se chystáme v 12:00 hod. odjíždět z Rokytnice a okolo půl druhé dorazit do Městce.
celý text

ostatní | 7. 2. 2019 | Autor: Mgr. Michal Pavelka
#

Zprávičky z Rokytnice

Zdravíme z Rokytnice. Lyžařské podmínky jsou naprosto ideální. Jsme rozděleni do čtyř družstev a jezdíme po celém areálu Studenova. Opalujeme se, jezdíme a zdokonalujeme carvingovou techniku a jízdu po hranách. Dovolte mi ještě jednou poděkovat za pomoc při výběru potravin u odjezdu. celý text

ostatní | 5. 2. 2019 | Autor: Mgr. Michal Pavelka
Vítězné týmy

Vánoční turnaj v minikopané 2018

Minikopaná 2018
Dne 19.1. se na druhém stupni Základní Školy v Městci Králové uskutečnil již tradiční turnaj v minikopané.
Turnaj byl velmi napínavý a dramatický. Všichni hráči se velice snažili a bylo vidět že je to baví. Celkem se přihlásilo 12 týmů. Nemůžeme zapomenout na velkou podporu od žáků, kteří jim fandili.
Turnaj se blížil ke konci a přišlo na řadu vyhlašování.
Za nejlepšího střelce si zasloužil diplom Aleš Němec, žák 9. třídy.
Na 1. místě se umístil tým "Čudičky" ve složení - Lukáš Binder (žák 8.třídy),
Matěj Dubský (žák 9. třídy), Matěj Valášek (žák 8. třídy) a Aleš Němec (žák 9. třídy).
Též velké „DÍK“ patří rozhodčím: Viktorie Šindelářová a Lukáš Borecký.
Také musíme poděkovat panu učitelovi M.Pavelkovi, bez kterého by se tento turnaj neuskutečnil.
Školní reportér- Denisa Kubová
celý text

ostatní | 16. 1. 2019 | Autor: Mgr. Michal Pavelka
#

Lyžařský kurz - 6.1. - 12.1.

Dovolte mi krátké zhodnocení právě uplynulého lyžařského kurzu. celý text

ostatní | 14. 1. 2019 | Autor: Mgr. Michal Pavelka

Lyžařský kurz - aktuálně

7.1.
Zdravíme z Rokytnice, poprvé jsme se sklouzli na prkýnkách. Sněhu je tu dost, takže padáme do měkkého. Děkujeme rodičům za všechny donesené placky a cukroví, na snídani se po nich jen zaprášilo a díky skvělým kuchařkám rozhodně nepřijedeme hubenější . Jsme zdraví, lyžování nás baví.
p.uč. Karásková

9.1.
Omlouváme se za pozdní zprávy, měli jsme problémy s připojením. Sněhové podmínky jsou stále ideální. Od včerejšího dne napadlo jistě přes dvacet centimetrů nového sněhu a teploty se pohybují těsně okolo nuly. Areál je v provozu celý, sjezdovky jsou poloprázdné. Čerstvý sníh nám umožnil dojezd na lyžích až přímo k chatě.
První družstvo využívá všech sjezdovek. Spolu s druhým družstvem pod vedením instruktorky Jany Bížové dnes zdokonalovalo techniku řezaného oblouku na krátkých lyžích („snowblade“) a třetí družstvo s paní učitelkou dnes začalo jezdit na vleku na „Pařezu“. Dnes máme před sebou ještě řádění ve „Šnekolandu“.
Vzhledem ke špatnému připojení se omlouváme za absenci fotek, ale polepšíme se ponávratu:-)!
Všechny Vás moc zdravíme!!!

Pavelka M.
celý text

ostatní | 9. 1. 2019 | Autor: Mgr. Michal Pavelka
#

Florbalový turnaj starších žáků

4.12 hráli kluci florbale turnaj v Nymburce na základní škole RAF..
Naším brankářem byl Honza Douša.
Nejlepší střelec byl Adam Dvořáček dál 3 góly v prvním kole dal 2 a v posledním 1 .
Nejlepší trojka , které se dařilo Adam Dvořáček,Matěj Valášek, Aleš Němec.
Hráči; Adam Dvořáček, Matěj Valášek, Aleš Němec, Ondra Macháček, Adam Školník,Daniel Šorm, Vojta Masařík,Honza Haken, Štěpán Šustr a brankář Jan Douša. Naši žáci bohužel ze základní skupiny nedokázali postoupit a obsadili tak sedmé místo v konkurenci dvanácti škol.
Natálie Suchánková 8.B celý text

ostatní | 13. 12. 2018 | Autor: Mgr. Michal Pavelka

Dokumentace k lyžařskému kurzu

Povinný tiskopis k lékařské prohlídce je ve sborovně na vyžádání. Tiskopis je platný dva roky ode dne vydání. Může být proto využít i z letních táborů, popř. z loňského zimního pobytu. Bezinfekčnost a seznam věcí děti dostanou ve škole. celý text

ostatní | 5. 12. 2018 | Autor: Mgr. Michal Pavelka
#

Minikopaná - Poděbrady

16.10.2018 - Poděbrady celý text

ostatní | 16. 10. 2018 | Autor: Mgr. Michal Pavelka

Kroužek florbalu

Po několika letech odmlky se v naší škole otevírá opět florbalový kroužek. Pro velký počet zájemců byla setkání rozdělena na středeční ráno, kdy bude docházet sedmý a osmý ročník a čtvrteční ráno pro šestý ročník. Cena jedné hodiny je 25,- Kč. Hodiny začínají v 7:00 hod ráno a končí 7:45 hod.
Kroužek je zaměřen na rozvoj individuálních schopností hráče, osvojení si systémové hry dle pravidel minflorbalu, rozvíjení vytrvalosti... celý text

ostatní | 3. 10. 2018 | Autor: Mgr. Michal Pavelka
#

Přespolní běh Lysá nad Labem

27.9.2018 celý text

ostatní | 2. 10. 2018 | Autor: Mgr. Michal Pavelka
#

Krajské finále Poháru rozhlasu 2018

Velkou sportovní událostí naší školy byl bezesporu postup mladších žáků do krajského finále o Pohár rozhlasu, který se konal 22. května v Kolíně. Naši žáci měli tak možnost poměřit si své síly s atletickými spolky z Kolína, Nymburka, Kutné Hory, ale také z Neratovic, Mělníku, nebo dokonce ze Slaného a z Kladna. Od samého začátku bylo jasné, že zážitky budou velmi silné a v jistém smyslu i unikátní, skvělé atmosféře pomáhala profesionální organizace, skvělé zajištění dokonce i poháry měly tvar i velikost skutečných pohárů.
První štafeta obsadila výborné čtvrté místo, při výborném rozběhu na 60 m měl ale smůlu A. Dvořáček, který dostal křeč do stehenního svalu a nemohl tak nastoupit na další disciplínu, přesto doběhl ve své skupině jako první. Běžci s velikým potenciálem jsou jistě kluci z 6. B Martin a Daniel Malinovi, kteří na vytrvalostním kilometru obsadili první a třetí místo ve skupině. Ve skoku do písku bojoval i D. Martečík se skokem přes 4,5 m., ostatním našim závodníkům však pro opakované přešlapy nebyly skoky započteny. I v ostatních disciplínách dali kluci do svých výkonů své maximum a za to jim patří veliké díky.
Jsem přesvědčen, že se můžeme určitě těšit na kvalitní atletické výkony i další rok!
celý text

ostatní | 22. 5. 2018 | Autor: Mgr. Michal Pavelka

Výsledky pětiboje

Dnes se všichni dozvěděli výsledky pětiboje - školních atletických závodů o Pohár ZŠ Městec Králové, který se konal 2. května v areálu školy.
Pořadí:
1. místo 8.A
2. místo 7.B
3. místo 9.B
4. místo 7.A
5. místo 9.A
6. místo 8.B
7. místo 6.A
8. místo 6.B

Putovní pohár byl předán na školním dvoře p. ředitelem o velké přestávce, včetně diplomů a drobných cen pro všechny zúčastněné. Ještě jednou gratuluji k poměrně jasnému vítězství třídě 8. A.
Nyní držte pěsti výběru mladších kluků, které čeká postupové krajské kolo v atletické soutěži o Pohár rozhlasu v Kolíně hned příští týden! celý text

ostatní | 16. 5. 2018 | Autor: Mgr. Michal Pavelka
#

Pětiboj o Pohár ZŠ Městec Králové 2018

2. května se uskutečnil druhý ročník atletického pětiboje o Pohár ZŠ Městec Králové. Všem účastníkům i pomocníkům a rozhodčím bych rád poděkoval za účast i za pomoc při řízení soutěže. O nejlepší tři místa svedly bitvu tři ročníky - sedmý, osmý a devátý. Výsledky budou ale vyhlášeny až s předáním putovního poháru.
Tato soutěž je zároveň přípravou do Kolína na krajské atletické závody Pohár rozhlasu, kam postoupili žáci ze šestých a sedmých ročníků. celý text

ostatní | 8. 5. 2018 | Autor: Mgr. Michal Pavelka
#

Pohár Rozhlasu - starší žáci

Dne 26.4. 2018 se konal v Nymburce již 50. ročník soutěže POHÁR ROZHLASU pro starší kategorii žáků a to 8. a 9. ročníku. Naši zástupci bojovali s velkou konkurencí a nakonec si domů odvezli krásné 8. místo za chlapce a 14. místo za dívky. Gratulujeme k úspěchům a děkujeme za reprezentaci školy. Školní reportér - Kateřina Michlová celý text

ostatní | 2. 5. 2018 | Autor: Mgr. Michal Pavelka
#

Pohár rozhlasu - mladší žáci

Dne 25.4. 2018 se konal v Nymburce již 50. ročník soutěže POHÁR ROZHLASU, kterého se zúčastnili zástupci 6. a 7. ročníku. Z naší školy si hned několik žáků vedlo naprosto skvěle. Například v rozběhu chlapců sprint na 60m se povedlo zvítězit jak Adamu Dvořáčkovi, tak Janu Hakenovi. Útočení na medailové pozice se také opakovalo při hodu kriketovým míčkem nebo při vytrvalostním běhu chlapců na 1000m. Všechno úsilí se nakonec opravdu vyplatilo a chlapci v celé kategorii vyhráli. Dívkám se dařilo o trochu méně, ale i tak gratulujeme k jejich umístění a děkujeme všem za snahu. Školní reportér - Kateřina Michlová celý text

ostatní | 2. 5. 2018 | Autor: Mgr. Michal Pavelka

Atletický pětiboj 2.5.

Atletické odpoledne, kde se žáci utkají v mezi třídním pětiboji o Pohár ZŠ Městec Králové mezi sebou v pěti různých disciplínách, se blíží. Sraz účastníků bude na dvoře ve 13:45 tuto středu 2.května. Zároveň proběhne předání medailí pro mladší žáky za první místo v okresním kole Poháru rozhlasu. Výsledky si můžete prohlédnout na nástěnkách u kabinetu Tv nebo přímo na:
http://online.atletika.cz/vysledky/35348
http://online.atletika.cz/vysledky/35349 celý text

ostatní | 30. 4. 2018 | Autor: Mgr. Michal Pavelka

Atletické rekordy 2018

Letošní rok jsme už třikrát přepisovali dosavadní rekordy v tělesné výchově, které jsou vedeny od roku 2012. Na přední místa se posunuli Petr Brzák a Dominik Dvořák z 9.A, kteří ve šplhu zvládli zdolat čas 3,18 a 3,32 - obsadili tak první a druhé místo (třetí místo má Jan Svěcený s časem 3,35 z roku 2014). Ve skoku vysokém zvládl skočit 150 cm (dosavadní rekord) Ondřej Teslík z 9.B a absolutní rekord skočil Matěj Dubský 155 cm z 8.A. Dva rekordy padly i ve sprintu na 60 m, na třetí místo se dostali Lukáš Ifka a Matěj Dubský s časem 7,9 (absolutní rekord zatím drží Martin Hirsch s časem 7,7 z roku 2014). celý text

ostatní | 11. 4. 2018 | Autor: Mgr. Michal Pavelka

Atletický pětiboj 2018

2. května se v odpoledních hodinách uskuteční druhý ročník atletického pětiboje o pohár ZŠ Městec Králové celý text

ostatní | 9. 4. 2018 | Autor: Mgr. Michal Pavelka
#

ještě se připomínáme s pár fotkami

Všem rodičům mnohokrát děkujeme za pomoc při organizaci (pečení, přinesení potravin) celý text

ostatní | 25. 2. 2018 | Autor: Mgr. Michal Pavelka
#

třetí

a třetí celý text

ostatní | 19. 2. 2018 | Autor: Mgr. Michal Pavelka
#

jezdíme první den....


ostatní | 19. 2. 2018 | Autor: Mgr. Michal Pavelka

Zimní pobyt

Zimní pobyt pro začínající lyžaře už se blíží, zde najdete potřebné informace k odjezdu. V případě jakýchkoli dotazů nás neváhejte kontaktovat! celý text

ostatní | 20. 1. 2018 | Autor: Mgr. Michal Pavelka
#

Odjezd domů

...ještě poslední řízky, bodování a už se jede domů... celý text

ostatní | 15. 1. 2018 | Autor: Mgr. Michal Pavelka
#

poslední fotografie

Poslední fotografie z kurzu celý text

ostatní | 15. 1. 2018 | Autor: Mgr. Michal Pavelka

Lyžařský kurz je u konce

Dovolte mi touto cestou poděkovat všem rodičům za dobrovolné přispění potravinami na kuru. Věřím, že se kurz dětem líbil a že nevadí ani zablácené lyžařské kombinézy :-). Ještě jednu (poslední) várku fotek dám na naše stránky po víkendu. celý text

ostatní | 13. 1. 2018 | Autor: Mgr. Michal Pavelka
#

....zprávičky 11. - 12. 1.

Zítra máme v plánu odjíždět z Rokytnice po druhé hodině odpoledne. Předpokládaná hodina návratu je v 15 : 30 hod. celý text

ostatní | 12. 1. 2018 | Autor: Mgr. Michal Pavelka
#

ještě lyžujeme.....

....ale sněhu ubývá celý text

ostatní | 10. 1. 2018 | Autor: Mgr. Michal Pavelka
první předchozí
ze 3
poslední