Škola do odvolání uzavřena!   Ošetřovné - žádosti vydávány v úřední dny PO a ST 8.30 - 11.30

Městec má první přebornici republiky v judu

Víte, že po Městci chodí už dvě medailistky z republik v judu? Jsou to sestry Lazarovy, které se o tento krásný počin postaraly. Titul Přeborník republiky je jinak zvaný Mistr republiky.

Po loňském úspěchu Lenky jsme se skromnějšími nadějemi odjížděli 19. října na Přebory starších žákyň do Mladé Boleslavi. V loňském roce se Lence podařilo vybojovat ještě v mladších žákyních krásné třetí místo, ale bylo nám jasné, že v těch starších to bude mnohem těžší.

První do zápasů vstoupila Lenka. Měla 22 soupeřek, at o není vůbec málo. První dvě soupeřky Markovou Gabrielu z Olomouce a Skuhrovou Kateřinu z Písku bez větších problémů smázla, ale ve třetím zápase bohužel narazila na Scholzigovou Emmu z Opavy a šla tak do oprav. Tam nejprve porazila Šimáčkovou Martinu Davle - Štěchovice, ale pak opět prohrála tentokrát nad Plškovou Simonou ze Semil. Lence to letos stačilo na slušné a bodované sedmé místo.

Poté šla na řadu sestra Lucka, měla dobrý los a první kolo měla volné. Její první soupeřka v kole druhém byla Šímová Karolína s Poběžovic. Zápas byl celkem vyrovnaný. Zhruba po 45 sekundách byla soupeřka trestána za pasivitu a tak se do Lucky bez hlavě pustila špatným nástupem na O soto gari. Této chyby dokázala Lucka využít a po minutě zápasu Lucka vyhrála na ipon. To je jako v boxu KO.

V druhém zápase už šlo do tuhého. Nejen, že to byl souboj o finále, ale také proto, že se proti Lucce postavila jedna z favoritek Lucie Lexová z Olomouce (loňská přebornice republiky mladších žákyň do 40kg). V předešlém zápase dokázala porazit turnajovou dvojku. Soupeřka naší Lucky byla štíhlá o hlavu vyššíholčina, která byla ještě k tomu velmi rychlá a tvrdá. Díky svým parametrům vyhrávala všechny důležité souboje o úchop, ale naše Lucka se s ní prala chytře. I když souboje o úchop prohrávala, každý první útok do chvatu byl její. Po dvou minutách zápasu se Lucce podařilo soupeřku hodit na wazari a dostat se do vedení. Do konce zápasu zbývala, ale ještě dlouhá minuta. Soupeřka Lucky přidávala na tempu a pomalu přestávala zvládat svojí agresivitu. Lucka se bránila co mohla a bylo vidět, že jí nad vyspělejší soupeřkou docházejí síly. Během poslední půl minutky Lucka dostala dva tresty za pasivitu. V posledních pěti sekundách se soupeřka sesypala psychicky a bylo rozhodnuto jsme ve finááááále. Druhá finalistka a soupeřka Lucky byla Tůmová Karina z Elitě Praha. Opět velmi silná a dobrá holčina, která dokázala v boji o finále porazit turnajovou jedničku. I tato soupeřka měla nad Luckou v boji o úchop navrch. Byla zhruba do poloviny zápasu i opticky lepší. Lucka dostala už druhýtrest (potřetím trestu je prohra) za pasivitu a vůbecse nemohla na soupeřku dostat. Ale co se nestalo zhruba po dvou minutách zápasu. Lucka poprvé rychle vyhrála souboj o úchop a zaútočila sice neúspěšně, ale soupeřka použila kontra chvat a chtěla Lucku strhnout dozadu. Vůbecse jí tento kontr nepovedlčehoš Lucka využila a minutu před koncem porážítuto výbornou judistku na ipon. Máme zlatoooo znělo celou halou a radost rodičů, trenérů a přátel byla slyšet možná až venku. No možná až za hranicemi Mladé Boleslavi ©. Holkám k těmto výborným výsledkům mocgratulujeme! Poděkování patří také trenérům a rodičům.

Předseda oddílu Petr Černohorský

Datum vložení: 19. 12. 2019 11:04
Datum poslední aktualizace: 19. 12. 2019 11:13
Autor: Mgr. Petr Novák

4. 4. 2020

Bude polojasno až oblačno, ojediněle přeháňky. Denní teploty 7 až 11°C. Noční teploty 1 až -3°C.