Vydávání vysvědčení-pátek 26.6. první vyuč. hodinu.   Do školy mohou všichni žáci (POZOR - nutné vyplněné čestné rpohlášení)

Dřívější podoba budovy 1. stupně u kostela.

Základní kámen položen 6.8. 1876 a již 11.10. 1877 se zde začalo vyučovat. Slavnostní řeč tehdy pronesl řídící učitel Václav Zich.

budova u kostela

Dřívější obchod proti škole

papírnictví

Takto vypadala dnešní budova školy pro 1.-2. ročník na náměstí Svobody. Původně Dětský dům, později mateřská škola. Vzhled budovy se zásadně změnil přestavbou.

1.-2. ročník

Pohled od této budovy

park u školy 1.-2. ročník

Na křižovatce od budovy dřívějšího Dětského domova směrem do náměstí. Nyní u husitského kostela.

husitsky kostel

Stejná křižovatka, pohled směrem k dnešnímu kinu.

hlavni budova

2.září 1951 byla slavnostně otevřena budova nové školy.
budova 1

Info z kroniky o zahájení školy. Krátce předtím 7.dubna 1951 zemřel při brigádě na této škole její ředitel Josef Hartl.
Zahájení Hartl

10. 8. 2020

bourka

Bude polojasno až oblačno, místy přeháňky nebo bouřky. Denní teploty 28 až 32°C. Noční teploty 19 až 15°C.