Ptačí budky online

Jsme velice rádi, že jsme součástí projektu PTÁCI ONLINE, který je realizován Fakultou životního prostředí České zemědělské univerzity v Praze. Projekt PTÁCI ONLINE je založen na využití tzv. „chytré ptačí budky“ (Smart Nest Box), která byla vyvinuta pro účely monitorování průběhu hnízdění ptáků.

Již brzy bude spuštěn přímý přenos ze dvou ptačích budek, které jsou instalovány na nádvoří budovy 2. stupně. Každý z Vás bude mít možnost podívat se přes náš web na to, co se právě v hnízdě děje.

www.ptacionline.cz - web projektu i s interaktivní mapou

Článek v časopisu Vesmír, týkající se projektu chytrých ptačích budek

vesmir

Ornitologická výprava k Dlouhopolskému rybníku 25.4.2016

V pondělí 25. dubna si výběr žáků zúčastnil ornitologické výpravy k Dlouhopolskému rybníku spojené s odchytem a kroužkováním ptáků. Okroužkováno bylo celkem 13 druhů ptáků: sýkora koňadra, sýkora modřinka, králíček obecný, králíček ohnivý, pěnice černohlavá, rákosník obecný, rákosník velký, lejsek černohlavý, kos černý, červenka obecná, budníček menší, strnad obecný, slavík obecný. Více ve fotogalerii.

ptaci