Menu
ZŠ Městec Králové
Základní školaMěstec Králové

Sportujeme

Zobrazeno 1-30 ze 88
Městec má první přebornici republiky v judu

Městec má první přebornici republiky v judu

Datum: 19. 12. 2019

Víte, že po Městci chodí už dvě medailistky z republik v judu? Jsou to sestry Lazarovy, které se o tento krásný počin postaraly. Titul Přeborník republiky je jinak zvaný Mistr republiky.

Atletické závody Pohár Rozhlasu 16.5.

Atletické závody Pohár Rozhlasu 16.5.

Datum: 22. 5. 2019

Kategorie starší dívky (jedenácté) a starší chlapci (z celkového počtu škol šestí).

Nafotil: J. Douša 9.A

Pohár rozhlasu - mladší chlapci 1

Pohár rozhlasu - mladší chlapci

Datum: 15. 5. 2019

Přestože je polovina května, výběr mladších žáků na atletickém závodě čekalo docela chladné sportovní dopoledne. Letošní "Pohár" byl z provozních důvodů přesunut z Nymburka na sportovní víceúčelové hřiště za gymnázium v Poděbradech.

Zprávičky z Rokytnice III.

Zprávičky z Rokytnice III.

Datum: 9. 2. 2019

Dobrý den, jen mi dovolte upozornit, že na chatě zbyly černé lyžařské kalhoty, o které se nikdo nepřihlásil ani u autobusu. Bližší informace podá p. uč. Karásková na budově II. stupně. Zároveň přidáváme pár fotografií.

Zprávičky z Rokytnice II.

Zprávičky z Rokytnice II.

Datum: 7. 2. 2019

Zprávičky z Rokytnice
Zimní pobyt se nám nahrnul ke svému závěru. Posíláme pár fotek nejen ze společenského večera, kdy Rokytnice hledala talent. Zvítězilo taneční vystoupení Marianny a Zuzky Rydlových, Barbory Žáčkové, Čubíkové Kamily a Lounkové Laury.
Dnešní sluneční den se podařilo i třetímu družstvu vystoupat a následně i sjet celý Studenov! Dnešní večer zakončíme tradičně dětskou diskotékou v místním Šnekolendu, kam se všichni už moc těší.
Po zítřejším úklidu chaty a zabalení všech věcí se chystáme v 12:00 hod. odjíždět z Rokytnice a okolo půl druhé dorazit do Městce.

Zprávičky z Rokytnice

Zprávičky z Rokytnice

Datum: 5. 2. 2019

Zdravíme z Rokytnice. Lyžařské podmínky jsou naprosto ideální. Jsme rozděleni do čtyř družstev a jezdíme po celém areálu Studenova. Opalujeme se, jezdíme a zdokonalujeme carvingovou techniku a jízdu po hranách. Dovolte mi ještě jednou poděkovat za pomoc při výběru potravin u odjezdu.

Vítězné týmy

Vánoční turnaj v minikopané 2018

Datum: 16. 1. 2019

Minikopaná 2018
Dne 19.1. se na druhém stupni Základní Školy v Městci Králové uskutečnil již tradiční turnaj v minikopané.
Turnaj byl velmi napínavý a dramatický. Všichni hráči se velice snažili a bylo vidět že je to baví. Celkem se přihlásilo 12 týmů. Nemůžeme zapomenout na velkou podporu od žáků, kteří jim fandili.
Turnaj se blížil ke konci a přišlo na řadu vyhlašování.
Za nejlepšího střelce si zasloužil diplom Aleš Němec, žák 9. třídy.
Na 1. místě se umístil tým "Čudičky" ve složení - Lukáš Binder (žák 8.třídy),
Matěj Dubský (žák 9. třídy), Matěj Valášek (žák 8. třídy) a Aleš Němec (žák 9. třídy).
Též velké „DÍK“ patří rozhodčím: Viktorie Šindelářová a Lukáš Borecký.
Také musíme poděkovat panu učitelovi M.Pavelkovi, bez kterého by se tento turnaj neuskutečnil.
Školní reportér- Denisa Kubová

Lyžařský kurz - 6.1. - 12.1.

Lyžařský kurz - 6.1. - 12.1.

Datum: 14. 1. 2019

Dovolte mi krátké zhodnocení právě uplynulého lyžařského kurzu.

Lyžařský kurz - aktuálně

Datum: 9. 1. 2019

7.1.
Zdravíme z Rokytnice, poprvé jsme se sklouzli na prkýnkách. Sněhu je tu dost, takže padáme do měkkého. Děkujeme rodičům za všechny donesené placky a cukroví, na snídani se po nich jen zaprášilo a díky skvělým kuchařkám rozhodně nepřijedeme hubenější . Jsme zdraví, lyžování nás baví.
p.uč. Karásková

9.1.
Omlouváme se za pozdní zprávy, měli jsme problémy s připojením. Sněhové podmínky jsou stále ideální. Od včerejšího dne napadlo jistě přes dvacet centimetrů nového sněhu a teploty se pohybují těsně okolo nuly. Areál je v provozu celý, sjezdovky jsou poloprázdné. Čerstvý sníh nám umožnil dojezd na lyžích až přímo k chatě.
První družstvo využívá všech sjezdovek. Spolu s druhým družstvem pod vedením instruktorky Jany Bížové dnes zdokonalovalo techniku řezaného oblouku na krátkých lyžích („snowblade“) a třetí družstvo s paní učitelkou dnes začalo jezdit na vleku na „Pařezu“. Dnes máme před sebou ještě řádění ve „Šnekolandu“.
Vzhledem ke špatnému připojení se omlouváme za absenci fotek, ale polepšíme se ponávratu:-)!
Všechny Vás moc zdravíme!!!

Pavelka M.

Florbalový turnaj starších žáků

Florbalový turnaj starších žáků

Datum: 13. 12. 2018

4.12 hráli kluci florbale turnaj v Nymburce na základní škole RAF..
Naším brankářem byl Honza Douša.
Nejlepší střelec byl Adam Dvořáček dál 3 góly v prvním kole dal 2 a v posledním 1 .
Nejlepší trojka , které se dařilo Adam Dvořáček,Matěj Valášek, Aleš Němec.
Hráči; Adam Dvořáček, Matěj Valášek, Aleš Němec, Ondra Macháček, Adam Školník,Daniel Šorm, Vojta Masařík,Honza Haken, Štěpán Šustr a brankář Jan Douša. Naši žáci bohužel ze základní skupiny nedokázali postoupit a obsadili tak sedmé místo v konkurenci dvanácti škol.
Natálie Suchánková 8.B

Dokumentace k lyžařskému kurzu

Datum: 5. 12. 2018

Povinný tiskopis k lékařské prohlídce je ve sborovně na vyžádání. Tiskopis je platný dva roky ode dne vydání. Může být proto využít i z letních táborů, popř. z loňského zimního pobytu. Bezinfekčnost a seznam věcí děti dostanou ve škole.

Minikopaná - Poděbrady

Minikopaná - Poděbrady

Datum: 16. 10. 2018

16.10.2018 - Poděbrady

Kroužek florbalu

Datum: 3. 10. 2018

Po několika letech odmlky se v naší škole otevírá opět florbalový kroužek. Pro velký počet zájemců byla setkání rozdělena na středeční ráno, kdy bude docházet sedmý a osmý ročník a čtvrteční ráno pro šestý ročník. Cena jedné hodiny je 25,- Kč. Hodiny začínají v 7:00 hod ráno a končí 7:45 hod.
Kroužek je zaměřen na rozvoj individuálních schopností hráče, osvojení si systémové hry dle pravidel minflorbalu, rozvíjení vytrvalosti...

Přespolní běh Lysá nad Labem

Přespolní běh Lysá nad Labem

Datum: 2. 10. 2018

27.9.2018

Krajské finále Poháru rozhlasu 2018

Krajské finále Poháru rozhlasu 2018

Datum: 22. 5. 2018

Velkou sportovní událostí naší školy byl bezesporu postup mladších žáků do krajského finále o Pohár rozhlasu, který se konal 22. května v Kolíně. Naši žáci měli tak možnost poměřit si své síly s atletickými spolky z Kolína, Nymburka, Kutné Hory, ale také z Neratovic, Mělníku, nebo dokonce ze Slaného a z Kladna. Od samého začátku bylo jasné, že zážitky budou velmi silné a v jistém smyslu i unikátní, skvělé atmosféře pomáhala profesionální organizace, skvělé zajištění dokonce i poháry měly tvar i velikost skutečných pohárů.
První štafeta obsadila výborné čtvrté místo, při výborném rozběhu na 60 m měl ale smůlu A. Dvořáček, který dostal křeč do stehenního svalu a nemohl tak nastoupit na další disciplínu, přesto doběhl ve své skupině jako první. Běžci s velikým potenciálem jsou jistě kluci z 6. B Martin a Daniel Malinovi, kteří na vytrvalostním kilometru obsadili první a třetí místo ve skupině. Ve skoku do písku bojoval i D. Martečík se skokem přes 4,5 m., ostatním našim závodníkům však pro opakované přešlapy nebyly skoky započteny. I v ostatních disciplínách dali kluci do svých výkonů své maximum a za to jim patří veliké díky.
Jsem přesvědčen, že se můžeme určitě těšit na kvalitní atletické výkony i další rok!

Výsledky pětiboje

Datum: 16. 5. 2018

Dnes se všichni dozvěděli výsledky pětiboje - školních atletických závodů o Pohár ZŠ Městec Králové, který se konal 2. května v areálu školy.
Pořadí:
1. místo 8.A
2. místo 7.B
3. místo 9.B
4. místo 7.A
5. místo 9.A
6. místo 8.B
7. místo 6.A
8. místo 6.B

Putovní pohár byl předán na školním dvoře p. ředitelem o velké přestávce, včetně diplomů a drobných cen pro všechny zúčastněné. Ještě jednou gratuluji k poměrně jasnému vítězství třídě 8. A.
Nyní držte pěsti výběru mladších kluků, které čeká postupové krajské kolo v atletické soutěži o Pohár rozhlasu v Kolíně hned příští týden!

Pětiboj o Pohár ZŠ Městec Králové 2018

Pětiboj o Pohár ZŠ Městec Králové 2018

Datum: 8. 5. 2018

2. května se uskutečnil druhý ročník atletického pětiboje o Pohár ZŠ Městec Králové. Všem účastníkům i pomocníkům a rozhodčím bych rád poděkoval za účast i za pomoc při řízení soutěže. O nejlepší tři místa svedly bitvu tři ročníky - sedmý, osmý a devátý. Výsledky budou ale vyhlášeny až s předáním putovního poháru.
Tato soutěž je zároveň přípravou do Kolína na krajské atletické závody Pohár rozhlasu, kam postoupili žáci ze šestých a sedmých ročníků.

Pohár Rozhlasu - starší žáci

Pohár Rozhlasu - starší žáci

Datum: 2. 5. 2018

Dne 26.4. 2018 se konal v Nymburce již 50. ročník soutěže POHÁR ROZHLASU pro starší kategorii žáků a to 8. a 9. ročníku. Naši zástupci bojovali s velkou konkurencí a nakonec si domů odvezli krásné 8. místo za chlapce a 14. místo za dívky. Gratulujeme k úspěchům a děkujeme za reprezentaci školy. Školní reportér - Kateřina Michlová

Pohár rozhlasu - mladší žáci

Pohár rozhlasu - mladší žáci

Datum: 2. 5. 2018

Dne 25.4. 2018 se konal v Nymburce již 50. ročník soutěže POHÁR ROZHLASU, kterého se zúčastnili zástupci 6. a 7. ročníku. Z naší školy si hned několik žáků vedlo naprosto skvěle. Například v rozběhu chlapců sprint na 60m se povedlo zvítězit jak Adamu Dvořáčkovi, tak Janu Hakenovi. Útočení na medailové pozice se také opakovalo při hodu kriketovým míčkem nebo při vytrvalostním běhu chlapců na 1000m. Všechno úsilí se nakonec opravdu vyplatilo a chlapci v celé kategorii vyhráli. Dívkám se dařilo o trochu méně, ale i tak gratulujeme k jejich umístění a děkujeme všem za snahu. Školní reportér - Kateřina Michlová

Atletický pětiboj 2.5.

Datum: 30. 4. 2018

Atletické odpoledne, kde se žáci utkají v mezi třídním pětiboji o Pohár ZŠ Městec Králové mezi sebou v pěti různých disciplínách, se blíží. Sraz účastníků bude na dvoře ve 13:45 tuto středu 2.května. Zároveň proběhne předání medailí pro mladší žáky za první místo v okresním kole Poháru rozhlasu. Výsledky si můžete prohlédnout na nástěnkách u kabinetu Tv nebo přímo na:
http://online.atletika.cz/vysledky/35348
http://online.atletika.cz/vysledky/35349

Atletické rekordy 2018

Datum: 11. 4. 2018

Letošní rok jsme už třikrát přepisovali dosavadní rekordy v tělesné výchově, které jsou vedeny od roku 2012. Na přední místa se posunuli Petr Brzák a Dominik Dvořák z 9.A, kteří ve šplhu zvládli zdolat čas 3,18 a 3,32 - obsadili tak první a druhé místo (třetí místo má Jan Svěcený s časem 3,35 z roku 2014). Ve skoku vysokém zvládl skočit 150 cm (dosavadní rekord) Ondřej Teslík z 9.B a absolutní rekord skočil Matěj Dubský 155 cm z 8.A. Dva rekordy padly i ve sprintu na 60 m, na třetí místo se dostali Lukáš Ifka a Matěj Dubský s časem 7,9 (absolutní rekord zatím drží Martin Hirsch s časem 7,7 z roku 2014).

Atletický pětiboj 2018

Datum: 9. 4. 2018

2. května se v odpoledních hodinách uskuteční druhý ročník atletického pětiboje o pohár ZŠ Městec Králové

ještě se připomínáme s pár fotkami

ještě se připomínáme s pár fotkami

Datum: 25. 2. 2018

Všem rodičům mnohokrát děkujeme za pomoc při organizaci (pečení, přinesení potravin)

třetí

třetí

Datum: 19. 2. 2018

a třetí

jezdíme první den....

jezdíme první den....

Datum: 19. 2. 2018

...

Zimní pobyt

Datum: 20. 1. 2018

Zimní pobyt pro začínající lyžaře už se blíží, zde najdete potřebné informace k odjezdu. V případě jakýchkoli dotazů nás neváhejte kontaktovat!

Odjezd domů

Odjezd domů

Datum: 15. 1. 2018

...ještě poslední řízky, bodování a už se jede domů...

poslední fotografie

poslední fotografie

Datum: 15. 1. 2018

Poslední fotografie z kurzu

Lyžařský kurz je u konce

Datum: 13. 1. 2018

Dovolte mi touto cestou poděkovat všem rodičům za dobrovolné přispění potravinami na kuru. Věřím, že se kurz dětem líbil a že nevadí ani zablácené lyžařské kombinézy :-). Ještě jednu (poslední) várku fotek dám na naše stránky po víkendu.

....zprávičky 11. - 12. 1.

....zprávičky 11. - 12. 1.

Datum: 12. 1. 2018

Zítra máme v plánu odjíždět z Rokytnice po druhé hodině odpoledne. Předpokládaná hodina návratu je v 15 : 30 hod.

Zobrazeno 1-30 ze 88

O škole

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
1
5
2
5
3
5
4
5
5
5
6
5
7
5
8
5
9
5
10
5
11
5
12
5
13
5
14
5
15
5
16
5
17
5
18
5
19
5
20
5
21
5
22
5
23
5
24
5
25
5
26
5
27
5
28
5
29
5
30
5
31
5
1
5
2
5
3
5
4
5

Pro školy

Projekty


nahoru