Menu
ZŠ Městec Králové
Základní školaMěstec Králové

Školní parlament

Tento prostor je vyhrazen pro příspěvky o práci školního parlamentu, který se schází pravidelně každý týden. V parlamentu zasedají starostové a místostarostové tříd, koordinátorem je paní učitelka Jana Bížová.

k

 

Z archivu:

Adaptační kurz - 13.9.

Adaptační kurz - 13.9.

Datum: 13. 9. 2018

Všechny Vás moc zdravíme a posíláme Vám pár fotek z dopoledního výletu na Prachovské skály.

Zdravíme z adaptačního kurzu!!!

Zdravíme z adaptačního kurzu!!!

Datum: 12. 9. 2018

Ubytování proběhlo naprosto bez problémů, během chvilky v okolí penzionu vyrostlo osm stanů, zatímco se ostatní ubytovávali pod střechou Homole. Odpoledne patřilo míčovým hrám na beachvolejbalovém hřišti, fotbalu a dalším zájmovým aktivitám... Počasí nám přeje, těšíme se tak na zítřejší výlet do Prachovských skal.

Třídní výlet sedmých ročníků

Třídní výlet sedmých ročníků

Datum: 13. 6. 2018

Výlet do Chlumce nad Cidlinou
Do Chlumce nad Cidlinou jsme jeli společně se třídou 7. B vlakem, už na cestě byla spousta zábavy. Jako první jsme navštívili muzeum Loreta, kde jsme se dozvěděli spoustu nových a zajímavých věcí. Byla tam vystavena různá oradla, kterými se dříve obdělávala půda. Dozvěděli jsme se také, že dnešní muzeum byl klášter, který byl otevřen roku 1717. Dále jsme pokračovali pěšky do Fajnparku. Tam jsme si to pořádně užili. Mohli jsme se podívat na výstavu pohyblivých prehistorických ještěrů do Dinoparku, také do Hmyzálkova anebo do Hopsálkova na trampolíny. Po řádně užitém dnu jsme se osvěžili studenou limonádou či ledovou tříští. Dali jsme si oběd, chvíli si pohráli a jeli jsme domů.
Kubová Denisa 7.A

Výlet 6.A do Fajnparku 1

Výlet 6.A do Fajnparku

Datum: 11. 6. 2018

Dne 7.6.2018 v 8 hodin se naše třída sešla na vlakovém nádraží v Městci Králové, odkud jsme jeli do Chlumce nad Cidlinou. Do Fajnparku jsme pak došli pěšky. Byli jsme tam jako první, a než jsme se stačili rozkoukat, přijely další tři školy. Nejdřív jsme si všichni pohromadě prošli trampolíny. Pak se přesunuli na safari autíčka, kde jsme si pletli plyn s brzdou, bosou stezku, kde jsme se všichni vyfotili u obrovské židle, mini zoo, kde jsme si mohli zvířátka pohladit, a nakonec se zchladili v Dinoparku, kde byl stín. Poté, co jsme si celý areál prohlédli, byl dvouhodinový rozchod. Čas uběhl tak rychle, že se nám ještě nechtělo domů. Nakonec jsme v půl třetí nasedli v Chlumci na vlak a jeli zpátky do Městce. Výlet do Fajnparku se nám všem líbil a můžeme poděkovat naší paní učitelce a paní asistentce, že to s námi zvládly.
Adéla Hájková 6.A

Výlet na horu Říp

Výlet na horu Říp

Datum: 22. 5. 2018

Již tradiční výlet jako poděkování za činnost žákovskému parlamentu za rok 2017/2018 proběhl letošního 10.května. Tentokrát ale na úplně nové místo, kam noha městeckého žáka snad ještě nevstoupila - teda určitě ne noha městeckého žáka našeho žákovského parlamentu. A tak jsme společně pokořili památnou horu Říp. Autor nápadu vydat se na tento výlet se do dnešního dne nepřiznal:-).

Finále ankety Zlatý Ámos 2018

Finále ankety Zlatý Ámos 2018

Datum: 26. 3. 2018

Dne 23.3. 2018 se konalo v Pražském Hotelu Olšanka již 25. finále prestižní soutěže Zlatý Ámos. O tituly Dětský Ámos a Zlatý Ámos 2018 se utkalo 6 finalistů (Lucie Bakalová, Tereza Fousová, Helena Lísková, Jan Šindelář, David Turek), mezi nimiž i paní učitelka naší školy – Lucie Čimerová. Z Městce Králové vyrazili v hojném počtu fanoušci ( převážně žáci 8.B a 9.A ) – tzv. ČIMI TEAM. Autobus je zavezl i s hromadou transparentů přímo k Hotelu Olšanka, kde proběhlo první setkání dne s paní učitelkou Čimerovou, která se svými asistentkami při volné disciplíně pokračovala na generální zkoušku. Zbytek fanoušků se přesunul do nedalekého OC Atrium Flora, kde vyčkal na čas, kdy bude povolen vstup do kongresového centra hotelu Olšanka. Celým programem provázel diváky tanečník Jan Onder. V dětské porotě usedla za naši školu Adéla Věříšová, která se následně podílela na zvolení titulu Dětský Ámos. Celé finále se samozřejmě nemohlo obejít bez patrona ankety Prof. Václava Pačese. První disciplínou pro soutěžící bylo minutové představení se, následovalo popsání své školy v omezeném časovém limitu 3 minut a úkol: „Napište na papír vzkaz, složte z něho vlaštovku a hodně ji do publika.“ Nesměla samozřejmě chybět týmová spolupráce, a přestože byli pedagogové soupeři, složit z kostek bistu Jana Ámose Komenského, jim zabralo jen chviličku. Dále už následovaly jen volné disciplíny, mezi kterými se objevil např. zpěv (David Turek), světelná show (Tereza Fousová) nebo také ukázka chemických reakcí (Lucie Bakalová). Paní učitelka Čimerová si se svými hereckými kolegyněmi ( Jana Holá, Tereza Káninská, Simona Rohlíčková a Zuzana Langrová) přpravila vystoupení s názvem Psychiatrická léčebna. Zajímavé téma s vtipným textem zakončené hláškou „ A tohle udělá z normální učetelky jedna přihláška do Zlatého Ámose! “ jistě bodovalo. Pak už následovalo vyhlášení výsledků… Dětským Ámosem se stala Lucie Bakalová z gymnázia v Holešově, která také získala titul Ámos chemikář. Na vybavení odborné učebny získala 50 000 Kč od nadace Unipetrol. Ámosem Fyzikářem se letos stal Vladimír Vochozka a oranžová učebna od ČEZ vznikne na ZŠ Planá nad Lužnicí. Ámosem matikářem je Michal Čečák z pražské ZŠ s RvJ K Milíčovu. A naše paní učitelka Lucie Čimerová se odteď může pyšnit svým titulem Ámos Češtinář. Tituly matikáře a češtináře dostali od MŠMT velké krabice plné dárků pro své žáky. Absolutním vítězem a titul Zlatý Ámos 2018 získal sympatický učitel ze ZŠ Česká Kamenice David Turek, který vyhrál kromě dalších dárků i zájezd se svou třídou do Legolandu v hodnotě 50 000 Kč. O finální překvapení naší paní učitelky se postaraly žákyně 9. ročníku, kdy vystřelením konfet a předáním medaile „ Jsi jednička! “ vyjádřily, že pro své žáky je vítězkou právě ona.
Školní reportér – Kateřina Michlová

Zlatý Ámos 2018

Zlatý Ámos 2018

Datum: 8. 3. 2018

Regionální kolo

Dravci - ZAYFERUS

Dravci - ZAYFERUS

Datum: 19. 9. 2017

Kateřina Michlová - školní reportér

Adaptační výlet třídy 9. A

Adaptační výlet třídy 9. A

Datum: 19. 9. 2017

Kateřina Michlová -
školní reportér

Pěvecký sbor v nemocnici v Městci Králové

Pěvecký sbor v nemocnici v Městci Králové

Datum: 19. 1. 2017

Dne 22.12.2016 se dívčí pěvecký sbor Sebranka Pabi vydal do nemocnice v
Městci Králové.


Děvčata z osmých a devátých tříd s paní učitelkou Bičišťovou a panem
učitelem Pavelkou vykouzlili v nemocnici předvánoční atmosféru. Sbor si
zazpíval dokonce dvakrát. Nejprve v lůžkové části a poté na oddělení následné
péče. Pacientům i personálu vytvořili úsměv na tvářích. Nemocnicí se
linuly písně Štědrý večer nastal, Nesem vám noviny, Pásli ovce valaši,
Půjdem spolu do Betléma,Já malý koledník, Hříbě s rolničkou a také Když bílý
sníh padá,solo zpívala V.Šebková,J.Kořánová K.Hošková. Sbor doprovázel hrou
na kytaru i zpěvem pan učitel Pavelka, hrou na flétnu K. Mašková, hrou na
housle V. Šindelářová a hlavně naše paní učitelka Bičišťová, která byla nejen dirigentem,
ale také psychickou podporou.

Ve sboru zpívaly: E. Brčková, N. Brzáková, T. Midlochová, K. Koníčková, K.
Kolínská, V. Jiroušková, K. Kubíčková, K. Kristenová, S, Machová, D.
Matoušková, A. Tůmová, K. Hošková, K. Mašková, V. Šebková, J. Kořánová, Ž.
Orlittová.

napsala: Andrea Sedláčková 9.B

Recyklohraní 1

Recyklohraní

Datum: 6. 11. 2016

V projektu "Recyklohraní" jsme dostali letošní první úkol. Úkol byl vytvořit mapu ČR z baterek a označit baterkami velká města. Aktivně se zapojili starostové tříd. V pondělí 31.10. jsme se sešli, vše jsme vytvořili s pomocí pana učitele Pavelky. Mapu s městy jsme složili ze 286 baterek.
Andrea Sedláčková
9.B

Předání obrazů soukromé nemocnici Chronicare s.r.o. Nymburk

Předání obrazů soukromé nemocnici Chronicare s.r.o. Nymburk

Datum: 6. 10. 2016

V pondělí 26.9. jsme v dopoledních hodinách v zastoupení 8. a 9. ročníků spolu s panem učitelem Pavelkou navštívili nemocnici v Nymburce oddělení pro těžce nemocné pacienty s poruchou mozku. Předali jsme abstraktní obrazy namalované našimi spolužáky z druhého stupně, namalované ve školním roce 2015/16. Obrazy jsme předali staniční sestře Lucii Ortové, která nás provedla po oddělení. Nejdříve jsme si museli obléct oblek a návleky, následně jsme prošli celé oddělení. Viděli jsme pacienty, kteří byli převážně upoutaní na lůžku, zcela závislí na přístrojích. Potřebují 24 hodinovou péči. Staniční sestra nám vyprávěla příběhy pacientů, některé s dobrým koncem, některé bohužel ne. Obrazy sklidily velký úspěch a jako parlamentu naší školy nám byla nabídnuta další možnost spolupráce s nemocnicí např. prostřednictvím vánoční návštěvy, kdy bychom mohli pacientům něco zahrát.

Andrea Sedláčková 9.B
školní reportér

Exkurze - Hořice - 4.10. 2016

Exkurze - Hořice - 4.10. 2016

Datum: 5. 10. 2016

Po příjezdu do Hořic jsme navštívili Střední průmyslovou školu kamenictví a sochařství (SPŠKS - http://www.spsks.cz/. Dozvěděli jsme se spoustu informací o historii školy. Viděli jsme nádherné sochařské i malířské práce, které vytvořili studenti. Poté jsme byli provedení areálem školy, kde jsme viděli studenty tvořit v různých dílnách - v sochařských, sádrových, keramických, kreslířských, nebo dílně určené pro malbu. Také jsme byli seznámeni s nejmodernější technologií ve výtvarném umění (v kamenosochařství) ve 3D. Po skončení prohlídky jsme měli možnost se projít po náměstí Hořic. V daném čase jsme se sešli na předem určeném místě a vydali jsme se do parku ke známému baroknímu portálu na vrchu Gothard, kde bylo plno nádherných soch - pískovcových plastik. Dostali jsme za úkol vytvořit uměleckou fotografii s libovolnou sochou.
Andrea Sedláčková - 9.B
školní reportér

Turnaj ve florbale

Turnaj ve florbale

Datum: 16. 3. 2015

Dne 13.3. 2015 se ve školním klubu uskutečnil turnaj ve florbale. Turnaje se zúčastnilo pět tříčlenných týmů. Komunisti, Já newim, 50 shades of grey, Lamácy a Snipeři.

Zprávy žákovského parlamentu

Zprávy žákovského parlamentu

Datum: 8. 9. 2014

Dne: 26.3. 2015

Sněhuláci pro Afriku

Sněhuláci pro Afriku

Datum: 3. 3. 2014

Dne 21.2. 2014 byla ukončena sbírka "Sněhuláci pro Afriku", cílem bylo vytvořit libovolný počet sněhuláků, přičemž za každého vyrobeného a přihlášeného sněhuláka se zaplatila částka 50,- Kč, která šla na sbírku "kola pro Afriku".

Zlatý Ámos 2013/2014

Zlatý Ámos 2013/2014

Datum: 11. 2. 2014

Zlatý Ámos 2013/2014Letos jsme jako v předešlých letech zvolili nejoblíbenějšího učitele naší školy do soutěže Zlatý Ámos. Pro tento školní rok se jím stala paní učitelka Olga Eliášová.

Starostové tříd

Starostové tříd

Datum: 28. 1. 2014

Starostové a místostarostové se scházejí každý čtvrtek o velké přestávce v informačním centru školy.

Den Země

Den Země

Datum: 26. 4. 2013

V pátek 26. dubna 2013 proběhl na naší základní škole projektový den - Den Země, který byl zaměřený na téma „ TECHNIKA“. Žáci I. i II. stupně měli připravené různé aktivity.

Autorská nástěnka

Autorská nástěnka

Datum: 24. 4. 2013

V tomto školním roce se několik našich žáků připravovalo k talentovým zkouškám na umělecký obor střední školy a proto vznikl nápad, dát těmto žákům prostor k prezentaci svých kreseb a maleb. Vznikla tak „Autorská nástěnka“, která je vždy věnována jednomu autorovi. Ten zde po určitou dobu má vystaveny své práce.

O škole

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
1
5
2
5
3
5
4
5
5
5
6
5
7
5
8
5
9
5
10
5
11
5
12
5
13
5
14
5
15
5
16
5
17
5
18
5
19
5
20
5
21
5
22
5
23
5
24
5
25
5
26
5
27
5
28
5
29
5
30
5
31
5
1
5
2
5
3
5
4
5

Pro školy

Projekty


nahoru