Třídní schůzky čtvrtek 21.11. / 1. stupeň 15.00 / 2. stupeň 16.00                      Ředitelské volno 22.11. a 9.12.

Chemie

chemie

Mílí žáci,

zde máte slibovanou tabulku PSP.

Charakteristika předmětu Chemie

Vyučovací předmět chemie je součástí vzdělávací oblasti „Člověk a příroda“, která žákovi umožňuje poznávání přírody jako  systému, chápání důležitosti udržování přírodní rovnováhy, uvědomování si užitečnosti přírodovědných poznatků a jejich aplikaci v praktickém životě.

Ve vzdělávacím oboru chemie směřujeme výuku ještě k:

• podchycení a rozvíjení zájmu  o poznávání základních chemických pojmů a zákonitostí na příkladech směsí, chemických látek a jejich realizací s využíváním jednoduchých chemických pokusů, řešení problémů a zdůvodňování správného jednání v praktických situacích,
  • vytváření potřeb objevovat a vysvětlovat chemické jevy, zdůvodňovat vyvozené  závěry a získané poznatky využívat k rozvíjení odpovědných občanských postojů,
  • získávání a upevňování dovedností pracovat podle pravidel bezpečné práce s chemikáliemi a dovednosti poskytnout první pomoc při úrazech s vybranými nebezpečnými látkami.

Chemie je povinným  vyučovacím předmětem  pro žáky 8. a 9. ročníku  s 2 hodinovou týdenní dotací.   K výuce je využívána odborná učebna chemie s demonstračním stolem  a rozvodem vody i k žákovským stolům.  Pro upevnění  dovednosti pracovat bezpečně s chemickými látkami  a ověření teoretických znalostí jsou do výuky aktuálně zařazovány laboratorní práce.  Ty jsou dle uvážení vyučujícího (podle počtu žáků  ve třídě a náročnosti práce ) realizovány v celé třídě nebo po rozdělení na 2 skupiny.

Předmět svým vzdělávacím obsahem často navazuje na  poznatky a dovednosti získané v dalších vzdělávacích předmětech ( fyzice, přírodopisu, zeměpisu) a z průřezových témat je zde zařazena  především Environmentální výchova.  Jsou zařazeny i některé výstupy z povinně vyučovaného tématu „ Ochrana člověka za mimořádných situací“(úniky nebezpečných látek).

15. 11. 2019

Bude převážně zataženo nízkou oblačností nebo mlhavo, na horách a ojediněle i v nižších polohách až skoro jasno. Denní teploty 9 až 13°C. Noční teploty 7 až 3°C.