Projektový den jazyků

denjazyku

Dne 4. března 2016 se uskutečnil první projektový den zaměřený na cizí jazyky – „Den jazyků.“ Žáci druhého stupně byli rozděleni do deseti skupin a to podle jazykových dovedností. Každá skupina měla svého kapitána, který dohlížel na plnění úkolů. Hlavním úkolem kapitánů však bylo rozlosování stanovišť. Každé družstvo plnilo úkoly celkem na šesti stanovištích a to v angličtině, ruštině a v němčině. Na jednotlivých stanovištích se procvičovaly základní jazykové dovednosti – např. poslech, porozumění textu, konverzace, popis, slovní zásoba. Samozřejmě jsme využili i formu učení hrou a to např. v dílně „Divadlo žije“, „Máme rádi hry a hrát si“, „Vědomostní kufr“.
Celé dopoledne probíhalo v soutěžní atmosféře. Doufám, že se všem žákům alespoň trochu tento projektový den líbil a naučili a dozvěděli se něco nového.
Velké dík patří žákům 8. a 9. ročníků, kteří vedli stanoviště, všem pedagogům, kteří při realizaci celého dne pomáhali, a všem žákům, kteří se zúčastnili, jelikož bez Vás všech by to nešlo.

Záběry z projektového dne naleznete ve fotogalerii.

Datum vložení: 16. 3. 2016 14:18
Datum poslední aktualizace: 28. 10. 2016 5:48